RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

BCC nagrodziło liderów polskiego biznesu

Najnowsze

Popularne

Podczas sobotniej gali Business Centre Club (BCC) w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, 11 firm otrzymało tytuły Liderów Polskiego Biznesu. Nagrody specjalne otrzymali b. szef MON Janusz Onyszkiewicz, b. wicepremier Janusz Steinhoff oraz b. premier Wielkiej Brytanii Tony Blair.

Liderami Polskiego Biznesu zostały: Biuro Turystyki ZNP LogosTour Sp. z o.o., Ceramika Paradyż Sp. z o.o., Corab Sp. z o.o., Energoprojekt-Katowice S.A., Hertz System Ltd Sp. z o.o., Hochland Polska Sp. z o.o., International Paper-Kwidzyn Sp. z o.o., Pruszyński Sp. z o.o.., Przedsiębiorstwo Budowlane Calbud Sp. z o.o., Trans Polonia S.A. i TurboCare Poland S.A.

Nagrody specjalne BCC zostały wręczone b. wicepremierowi i ministrowi gospodarki Januszowi Steinhoffowi, b. szefowi ministerstwa obrony narodowej Januszowi Onyszkiewiczowi oraz b. premierowi Wielkiej Brytanii Tony'emu Blairowi.

Nagroda jest przyznawana od 1992 roku dla wybitnych osobistości spoza środowiska biznesu za przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce.

Steinhoff otrzymał wyróżnienie, za skuteczne reformowanie polskiej gospodarki – zwłaszcza przemysłu ciężkiego. B. premier Jerzy Buzek wygłaszając laudację podkreślił, że Steinhoff w swojej działalności zawsze kierował się Polską racją stanu jako polityk, fachowiec i naukowiec.

Jak podkreśliło BCC, Janusz Onyszkiewicz otrzymał nagrodę za „wprowadzenie Polski do NATO a tym samym zwiększenie zaufania strategicznych inwestorów do Polski”. Były premier Tadeusz Mazowiecki zaznaczył, że Onyszkiewicz w znacznym stopniu przyczynił się do „zgody narodowej” która doprowadziła nas do członkostwa w NATO, a to spowodowało, że nasz kraj stał się przewidywalnym w oczach inwestorów.

Nagroda dla Tony'ego Blaira została przyznana za m.in. popieranie polskich starań o członkostwo w UE . W specjalnym przesłaniu b. premier Wielkiej Brytanii, podziękował za wyróżnienie i podkreślił, że Polska jest państwem na które patrzy z dużym podziwem. „To jest ciężki gospodarczo czas, ale wydaje mi się że Polska wykonuje wspaniałą pracę” – zaznaczył Blair.

Nagrodę w jego imieniu odebrał ambasador Zjednoczonego Królestwa w Polsce Robin Barnett.

BCC wręczyło także medale solidarności społecznej. Otrzymali je: właściciel firm Curtis Group Zbigniew Niemczycki, dyrektor przedsiębiorstwa ASTWA Sp. z o.o. Stanisław Łuniewski, prezes zarządu Sokołów S.A. Bogusław Miszczuk i prezes fundacji Zdążyć z Pomocą Stanisław Kowalski.

Medale są przyznawane osobom zaangażowanym społecznie, pomagającym potrzebującym i propagującym ideę odpowiedzialności społecznej biznesu.

Business Centre Club istnieje od 1991 roku. Zrzesza 2,5 tys. członków, osób fizycznych i firm. W poprzednich latach Nagrodę Specjalną otrzymali m.in.: b. prezydent Lech Wałęsa, przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, b. premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher oraz b. premierzy Hanna Suchocka, Jerzy Buzek i Tadeusz Mazowiecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej