Piłkarski dokument Koszałki w marcu w kinach

„Będziesz legendą człowieku" fot. Kino Świat

Film dokumentalny Marcina Koszałki „Będziesz legendą, człowieku”, w którym reżyser odsłania kulisy Euro 2012, wejdzie do kin 15 marca.

Koszałka i jego ekipa towarzyszyli z kamerami polskiej reprezentacji piłkarskiej oraz kibicom podczas całych mistrzostw Europy. „Chwile słabości, triumfu, rozczarowania - po raz pierwszy, bez cenzury, prezentowane z perspektywy samych piłkarzy. Pierwszoplanowymi bohaterami filmu są Damien Perquis, zmagający się z trudnościami z adaptacją w polskiej kadrze, oraz twardziel i dobry duch drużyny Marcin Wasilewski” – tak film opisuje jego dystrybutor.

Kamera Koszałki towarzyszyła zawodnikom przez 24 godziny na dobę, docierając w miejsca i rejestrując momenty, jakich nigdy nie udało się pokazać żadnej stacji telewizyjnej.

Marcin Koszałka (ur. 1970) to reżyser nagradzanych, szeroko komentowanych i kontrowersyjnych filmów dokumentalnych, m.in. „Takiego pięknego syna urodziłam” z 1999 r. i „Deklaracja nieśmiertelności” z 2010 r.), a także ceniony operator. Jest autorem zdjęć m.in. do filmów: „Pręgi” Magdaleny Piekorz, „Rysy” Michała Rosy, „Rewersu” Borysa Lankosza i „Uwikłania” Jacka Bromskiego.

Zobacz więcej