RAPORT

Tusk kontra Tusk

Krynica-Zdrój: awaria wyciągu Słotwiny

Foto
Na razie nie wiadomo, co było przyczyna awarii wyciągu (zdjęcie otrzymaliśmy na platformę Twoj Info od telewidza podpisującego się Służbowy)

Pomyślnie zakończyła się ewakuacja narciarzy z wyciągu krzesełkowego na Słotwiny w Krynicy - Zdroju, na którym w niedzielę z powodu awarii utknęło 101 osób, nie było poszkodowanych - poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Andrzej Siekanka.

Nikt z uwięzionych na wyciągu nie został poszkodowany - powiedział Siekanka. – Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, ponieważ służby ratownicze przed sezonem narciarskim prowadziły ćwiczenia na tym wyciągu i miały przygotowany odpowiedni sprzęt ratowniczy - dodał.

Przyczyną unieruchomienia wyciągu był brak zasilania. Ostatni narciarze zostali sprowadzeni na ziemię po półtoragodzinnym oczekiwaniu. Niektóre z krzesełek były zawieszone nad ziemią na wysokości 11 metrów.

W ewakuacji narciarzy brało udział 14 zastępów straży pożarnej, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Nowego Sącza oraz ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania prowadzone były m.in. technikami alpinistycznymi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej