RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Stolica: egzaminy na prawo jazdy wstrzymane

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie od 19 stycznia do przyszłego czwartku – czyli do 24 stycznia – wstrzymuje egzaminowanie kandydatów na kierowców. Wszystko z powodu nowych przepisów dotyczących egzaminów, które wejdą w życie w sobotę.

W najbliższą sobotę wejdą w życie nowe przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy. Szef warszawskiego WORD, Andrzej Szklarski tłumaczy, że właśnie z tego powodu w weekend będą one wstrzymane.

W sobotę i niedzielę będzie ustawiany, podłączany i konfigurowany sprzęt. Odbędą się także szkolenia pracowników. Szklarski tłumaczy, że nowe oprogramowanie będzie udostępnione właśnie 19 stycznia, dlatego przeprowadzenie wcześniejszych szkoleń mijałoby się z celem.

Szef warszawskiego WORD wyjaśnia, że w poniedziałek rozpoczną się wcześniej zaplanowane szkolenia, dlatego pierwszy termin nowego egzaminu wyznaczono na 24 stycznia. Elementem szkoleń będzie także nowy system egzaminów teoretycznych.

Podobna sytuacja jest w innych ośrodkach. Egzaminy wstrzymają m.in. WORD z Kielc, Lublina i Zamościa. Nowe przepisy zmieniają zasady egzaminu teoretycznego. Kandydaci na kierowców nie będą znali wcześniej pytań. Podczas sprawdzianu będą musieli rozwiązywać zadania np. na podstawie sfilmowanych sytuacji drogowych.

źródło:
Zobacz więcej