RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Stolica: egzaminy na prawo jazdy wstrzymane

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie od 19 stycznia do przyszłego czwartku – czyli do 24 stycznia – wstrzymuje egzaminowanie kandydatów na kierowców. Wszystko z powodu nowych przepisów dotyczących egzaminów, które wejdą w życie w sobotę.

W najbliższą sobotę wejdą w życie nowe przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy. Szef warszawskiego WORD, Andrzej Szklarski tłumaczy, że właśnie z tego powodu w weekend będą one wstrzymane.

W sobotę i niedzielę będzie ustawiany, podłączany i konfigurowany sprzęt. Odbędą się także szkolenia pracowników. Szklarski tłumaczy, że nowe oprogramowanie będzie udostępnione właśnie 19 stycznia, dlatego przeprowadzenie wcześniejszych szkoleń mijałoby się z celem.

Szef warszawskiego WORD wyjaśnia, że w poniedziałek rozpoczną się wcześniej zaplanowane szkolenia, dlatego pierwszy termin nowego egzaminu wyznaczono na 24 stycznia. Elementem szkoleń będzie także nowy system egzaminów teoretycznych.

Podobna sytuacja jest w innych ośrodkach. Egzaminy wstrzymają m.in. WORD z Kielc, Lublina i Zamościa. Nowe przepisy zmieniają zasady egzaminu teoretycznego. Kandydaci na kierowców nie będą znali wcześniej pytań. Podczas sprawdzianu będą musieli rozwiązywać zadania np. na podstawie sfilmowanych sytuacji drogowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej