RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

5-latka zmarła wskutek obrzęku mózgu

fot
Do tragedii doszło na stołecznej Białołęce (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Pękniecie kości czaszki powodujące obrzęk mózgu było przyczyną śmierci 5-letniej dziewczynki, która zmarła po sylwestrze w Warszawie. Takie wstępne wyniki sekcji zwłok 5-latki przedstawiła w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur.

Sekcja zwłok z udziałem prokuratora trwała w czwartek do późnych godzin. Mazur powiedziała, że sekcja wykazała uszkodzenie głowy dziecka w okolicy potylicznej. Prokurator zapowiedziała, że ostateczne wyniki będą znane mniej więcej za kilka tygodni. – Będziemy wyjaśniać, czy takie obrażenia mogły powstać od uderzenia kawałkiem petardy – oświadczyła Mazur.

Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ. Przesłuchano już jako świadków wszystkich uczestników feralnego spotkania sylwestrowego, w tym rodziców dziecka.

Do tragedii doszło na stołecznej Białołęce, gdy w sylwestrową noc grupa dorosłych zorganizowała pokaz fajerwerków dla dzieci. W pewnym momencie prawdopodobnie od jednego z fajerwerków oderwała się plastikowa część, która uderzyła pięciolatkę – mówił rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek.

– Dziewczynka po pewnym czasie powiedziała swoim opiekunom, że źle się czuje; że boli ją głowa. Opiekunowie zdecydowali od razu, aby dziecko zabrać do domu. Zawiadomili lekarza. W międzyczasie, zanim pogotowie dojechało na miejsce, dziewczynka straciła przytomność. Mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, lekarzowi nie udało się jej uratować. Dziecko zmarło – powiedział Mrozek. Osoby dorosłe były trzeźwe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej