Slipy dla leworęcznych!

Teraz leworęcznym mężczyznom będzie łatwiej (fot. hom.com)

Od ponad 50 lat slipy i bokserki wyglądają prawie tak samo i wydawało się, że w zakresie męskiej bielizny więcej wymyślić się nie da. A jednak – teraz pojawiły się slipy dla leworęcznych.

Jakiś czas temu producenci dostrzegli leworęcznych i zaczęli wytwarzać wszystkie sprzęty tak, by było im wygodnie ich używać. Kamery wideo, portfele, nożyczki, długopisy czy otwieracze do puszek – wszystkie te rzeczy mają swoje wersje, specjalnie zaprojektowane tak, by ułatwić życie leworęcznym. Po raz pierwszy jednak, będzie można kupić bieliznę dla mańkutów.

Hom, firma, która wypuściła na rynek owe slipy, twierdzi, że bielizna ta „zaoszczędzi mężczyznom trzy, często istotne, sekundy kiedy udają się do toalety”, co potencjalnie może pomóc wielu leworęcznym mężczyznom, od amerykańskich prezydentów George’a Busha, Billa Clintona i Baracka Obamy do artystów takich jak Paul McCartney czy Tom Cruise.

Rob Faucherand, kierownik działu męskich akcesoriów w słynnym domu handlowym Debenhams powiedział, że ich zdaniem „to istotny krok w stronę równouprawnienia prawo-i leworęcznych”.

„Uważamy, że nie ma żadnego powodu, dla którego przypadkowe urodzenie miałoby decydować o tym, jaką bieliznę nosisz do końca życia”, dodaje.

Męską bieliznę można podzielić na kilka rodzajów – najbezpieczniejsze dla leworęcznych były do tej pory luźne szorty, gdyż te mają zwykle rozporek pośrodku. Co jednak z majtkami z tzw. Y-frontem, tradycyjnymi slipkami, lub obcisłymi bokserkami? Te mogły być dla leworęcznych bardziej problematyczne.

Majtki firmy Hom mają poziomy rozporek pod paskiem. „Zmiana z pionowego rozporka na pionowy może wydawać się małą zmianą, ale jest ogromnym przełomem, na który czekało wielu ludzi”, mówi Faucherand.

Na razie firma produkuje dwa rodzaje majtek – standardowe za 22 funty i biodrówki za 16 funtów.

źródło:
Zobacz więcej