Eksplozja przestraszyła mieszkańców. Dziesięciokilogramowa butla z gazem eksplodowała na tarasie jednego z bloków na warszawskiej Białołęce. Nikt nie odniósł obrażeń, ale fragmenty pojemnika wybiły szybę w budynku naprzeciwko i uszkodziły jego elewację. Do incydentu doszło w środę około godziny 16. Wybuchła dziesięciokilogramowa butla z gazem dołączona do grilla, stojącego na tarasie bloku przy ulicy Aluzyjnej. Fragmenty pojemnika poleciały do sąsiedniego budynku, uszkadzając elewację i wybijając szybę. Nikt na szczęście nie odniósł obrażeń i skończyło się na strachu okolicznych mieszkańców. – Będziemy wyjaśniać, co doprowadziło do eksplozji. Zajmą się tym biegli z zakresu pożarnictwa – powiedział mł. asp. Jakub Filipiak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Na miejscu zdarzenia był reporter TVP Info, który odnalazł fragmenty butli i udokumentował zniszczenia, do jakich doprowadziła. Czytaj także: Tragiczny poranek w Ornecie. Mężczyzna zginął w wybuchu gazu