Do kurortu jeździ też „Słoneczny”. PKP Intercity zainaugurowały w sobotę regularne kursy pociągów Pendolino do Ustki. Wyczekiwany start nie należał do najbardziej udanych – jadący z Bielska-Białej skład dotarł na miejsce z ponad półgodzinnym opóźnieniem. Poślizg był spowodowany wysoką temperaturą. Wiceprezes spółki PKP Intercity Adam Wawrzyniak podkreślał w sobotę, że Ustka jest atrakcyjnym kurortem, dlatego przewoźnik podjął decyzję o skierowaniu tam Pendolino. Zaznaczył, że nowe połączenie jest konkurencyjne względem transportu drogowego.Do nadmorskiego kurortu najnowocześniejszy pociąg PKP Intercity jeździ z Bielska-Białej, przez Katowice, Warszawę oraz Trójmiasto. Podróż na odcinku z Warszawy do Ustki trwa niespełna pięć godzin. „Słonecznym” nad morzePonadto w okresie wakacyjnym po raz kolejny pasażerowie będą mogli skorzystać z pociągu „Słoneczny” Kolei Mazowieckich relacji Warszawa – Ustka – Warszawa.Oba połączenia będą realizowane przez całe wakacje, do 31 sierpnia.PKP Intercity oferuje w czasie wakacji 560 połączeń każdego dnia. To rekord w historii spółki.Zobacz też: Zmiany na kolei. Letni rozkład jazdy