Michał Sapota pozostanie w areszcie. Prezes HREIT Michał Sapota i dyrektor do spraw sprzedaży Marta O. pozostaną w areszcie. Sąd przychylił się do wniosku prowadzącej sprawę łódzkiej prokuratury. Jak dowiedział się portal TVP.Info sąd przychylił się do wniosku prokuratury i przedłużył do 2 września areszt dla Michała Sapoty (zgadza się na publikację nazwiska i wizerunku). Co najmniej do 26 sierpnia za kratkami pozostanie także dyrektor do spraw sprzedaży Marta O.Afera HREIT. Sapota pozostanie w areszcieW maju prokuratura zatrzymała czterech pracowników HREIT. Wszyscy usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustw na szkodę niemal 1800 osób. Dodatkowo Sapota usłyszał zarzut kierowania a grupą przestępczą i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem nabywców udziałów w spółkach celowych powiązanych z HREIT.Zarzuty obejmują przestępstwa na szkodę nie mniej niż 1736 osób, a wyliczona przez śledczych kwota strat jest nie mniejsza niż 362 mln zł, 1,16 mln Euro, 105 tys. franków szwajcarskich i 948 tys. dolarów wpłaconych w ramach inwestycji w udziały spółek z grupy Hreit S.A.Prokuratorskie zarzuty obejmują m.in. doprowadzenie ponad 1500 nabywców mieszkań do strat funduszy przeznaczonych na zakup lokali w ramach realizowanych przez spółkę inwestycji w Łodzi, Rzeszowie, Krakowie, Gliwicach, Sosnowcu, Rumii, Wrocławiu, Nowym Dworze Mazowieckim, Rudzie Śląskiej, a także w Opolu i w Warszawie. Chodzi o straty o łącznej kwocie nie mniejszej niż 243,4 mln zł.