Ewakuacja pasażerów. Pożar autobusu MPK w Poznaniu. Płomienie objęły przegubowego Solarisa, a nad miastem unosiły się gęste kłęby dymu. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w piątek, 26 czerwca, o godz. 7:32. Ogień objął przegubowego Solarisa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego obsługującego linię nr 322, który znajdował się na ul. Serbskiej w Poznaniu.Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu strażaków cały pojazd był już objęty ogniem. Pożar został opanowany, a działania służb zakończyły się po ugaszeniu płomieni.Jak podaje TVP3 Poznań, z autobusu ewakuowało się około 40 osób. Według dostępnych informacji nikt nie odniósł obrażeń. Zdarzenie było widoczne z dużej odległości. Nad miastem unosiły się gęste kłęby czarnego dymu, a w mediach społecznościowych szybko pojawiły się zdjęcia i nagrania przedstawiające płonący autobus.Na razie nie są znane przyczyny pożaru.Czytaj także: Zderzenie pociągów w Wielkopolsce. „Są osoby ranne”