„Ordynator wykazał się bohaterstwem”. Cztery osoby są ranne po ataku nożownika w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu-Zdroju. 19-letni napastnik jeszcze w piątek może zostać przesłuchany i usłyszeć zarzuty. Mężczyzna w czwartkowy wieczór zaatakował pacjentki oraz pracowników placówki. Nożownik, mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju w czwartek wieczorem wszedł do szpitala z kilkudziesięciocentymetrowym nożem. Agresywny 19-latek ranił dwie pacjentki, pielęgniarkę oraz lekarza. Trzy ofiary mają rany kłute klatki piersiowej i szyi, a pielęgniarka doznała obrażeń ręki.Dyrektor placówki Robert Ostrowski powiedział na antenie TVP Info, że napastnika obezwładnił i przytrzymał do czasu przyjazdu służb ordynator oddziału. – Wykazał się bohaterstwem – podkreślił dyrektor.Atak nożownika w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Badanie wykazało obecność narkotyków– Wszyscy pracownicy – myślę, że nie tylko – są wstrząśnięci tym aktem agresji – dodał szef lecznicy.Policjanci ustalili, że napastnik to 19-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna w chwili ataku był trzeźwy.– Wstępne badania potwierdzają, że znajdował się pod wpływem środków odurzających – przekazała Polskiemu Radiu aspirant sztabowa Halina Semik, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Agresor, jak ujawniły służby, nie był wcześniej karany za przestępstwa kryminalne. CZYTAJ TEŻ: Pijany nożownik zakłócił procesję. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty