Tragiczne wieści. Świat siatkówki pożegnał Daniela Castellaniego, byłego selekcjonera reprezentacji Polski i jednego z najbardziej rozpoznawalnych trenerów związanych z naszym krajem. Informację o jego śmierci przekazała Argentyńska Federacja Piłki Siatkowej. Szkoleniowiec zmarł w wieku 65 lat po walce z ciężką chorobą. „Z głębokim smutkiem i żalem Argentyńska Federacja Piłki Siatkowej ogłasza śmierć Daniela Castellaniego w czwartek, 25 czerwca, po długiej walce z ciężką chorobą. Składamy najszczersze kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom i bliskim w tym trudnym czasie” – napisano na stronie federacji.Castellani był postacią szczególnie dobrze znaną polskim kibicom. W 2006 roku objął Skrę Bełchatów, z którą sięgnął po trzy mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski oraz brązowy medal Ligi Mistrzów. Jego sukcesy w klubowej siatkówce sprawiły, że w 2009 roku powierzono mu prowadzenie reprezentacji Polski.Historyczny triumfTo właśnie pod jego wodzą Biało-Czerwoni zapisali jedną z najważniejszych kart w historii polskiej siatkówki. W 2009 roku reprezentacja Polski po raz pierwszy zdobyła mistrzostwo Europy, odnosząc historyczny sukces. Castellani na stałe zapisał się dzięki temu w pamięci kibiców i historii naszej kadry.Zanim rozpoczął karierę trenerską, Castellani przez lata występował w reprezentacji Argentyny. Jako zawodnik zdobył brązowy medal mistrzostw świata w 1982 roku oraz brąz igrzysk olimpijskich w Seulu w 1988 roku. Później prowadził m.in. reprezentacje Argentyny i Finlandii, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Indykpol AZS Olsztyn oraz Fenerbahce.