Trzy partie na podium. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na KO zagłosowałoby 34,01 proc. badanych, a na PiS 26,17 proc. – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego dla „Super Expressu”. Na trzecim miejscu byłaby Konfederacja Wolność i Niepodległość z poparciem 13,93 proc. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla „SE” wynika, że gdyby wybory odbyły się teraz, najwyższy wynik osiągnęłaby Koalicja Obywatelska z wynikiem 34,01 proc. Na drugim miejscu znalazłoby się Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 26,17 proc., a podium zamknęłaby Konfederacja, osiągając 13,93 proc.W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie – Nowa Lewica, na którą chce głosować 7,82 proc. ankietowanych oraz Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna z wynikiem 7,66 proc.Nowy sondaż polityczny. Koalicjanci poza SejmemPoza Sejmem znalazłyby się: Partia Razem – z poparciem 4,58 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe - 3,55 proc. oraz Polska 2050 - 1,61 proc. poparcia.Czytaj także: Zarzuty o wyłudzenia i fałszerstwa. Trzaskowski chce śledztwa w szpitalu0,67 proc. ankietowanych zadeklarowało, że zagłosowałoby na inną partię.Badanie Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” przeprowadzono od 19 do 21 czerwca na próbie 1045 dorosłych Polaków.