Ogień opanowany. Poważny pożar w drugim co do wielkości wieżowcu w Hiszpanii. Wszystkie osoby w budynku zostały ewakuowane. Jak podaje dziennik „El Pais”, pożar wybuchł w hiszpańskim wieżowcu Torre Moeve. Osoby znajdujące się w budynku zostały natychmiastowo ewakuowane.Według wstępnych informacji nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Pomoc medyczną udzielono jedynie dwóm pracownikom z powodu łagodnego zatrucia dymem oraz jednej kobiecie z napadem lęku. Pożar w wieżowcu opanowanyGęsty dym widoczny był na kilka kilometrów. Na miejsce przybyło kilka jednostek straży pożarnej. Po kilku godzinach zdołano opanować pożar. Według relacji świadków przytoczonych przez „El Pais”, na miejscu „wyczuwalny był zapach spalin”.Wieża Moeve jest drugim, co do wysokości, budynkiem w Hiszpanii, mierzącym 248 metrów, o jeden metr mniej niż sąsiednia wieża Cristal. To jedna z charakterystycznych czterech wież w dzielnicy finansowej w północnej części stolicy Hiszpanii.To drugi pożar w tej wieży w ciągu ostatnich sześciu miesięcy; w połowie grudnia pożar transformatora w piwnicy budynku spowodował konieczność prewencyjnej ewakuacji. Również wówczas nikt nie odniósł obrażeń.Zobacz też: Fabryka aerozoli w ogniu. Strażacy opanowali pożar