Ruch prezydenta Warszawy. W radach nadzorczych warszawskich spółek medycznych nie ma już polityków. Rafał Trzaskowski poinformował, że załatwiono wszystkie formalności związane z usunięciem polityków z tych gremiów. Prezydent Warszawy napisał w mediach społecznościowych, że „ten skład gwarantuje połączenie doświadczenia i kompetencji w wielu obszarach: od prawa, przez funkcjonowanie spółek, po wiedzę medyczną”. W skład nowej Rady Nadzorczej Szpitala Południowego rady weszli: Anna Walicka-Dąbrowska, Katarzyna Taraszkiewicz-Sirocka i profesor Mariusz Bidziński. Rafał Trzaskowski napisał w mediach społecznościowych, że „ten skład gwarantuje połączenie doświadczenia i kompetencji w wielu obszarach: od prawa, przez funkcjonowanie spółek, po wiedzę medyczną”.Nowa Rada Nadzorcza w Szpitalu Południowym„W radach nadzorczych miejskich spółek medycznych w Warszawie nie zasiadają już politycy. Kilka dni temu zapowiadałem, że tak się stanie. To nie jest kwestia podważania czyjejkolwiek osobistej uczciwości czy kompetencji. To kwestia troski o zaufanie Warszawianek i Warszawiaków do publicznej ochrony zdrowia” – czytamy we wpisie Rafała Trzaskowskiego w mediach społecznościowych.To skutek afery związanej z lekarzem Dawidem Kacprzykiem, który jako koordynator SOR-u w Szpitalu Południowym w trakcie specjalizacji miał w ciągu roku zarobić ponad półtora miliona złotych.W poniedziałek prezydent Warszawy poinformował, że Warszawski Szpital Południowy ma nową Radę Nadzorczą.Według doniesień medialnych, na SOR w Szpitalu Południowym byli bez kolejki przyjmowani politycy KO i ich krewni. Po ujawnieniu afery cały zarząd stołecznego szpitala został odwołany. Czytaj także: Zmiany w warszawskim szpitalu. Prokuratura rozpoczyna postępowanie