Kolejna ofiara w polskim górnictwie. Tragiczny wypadek w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach. Nie żyje 45-letni górnik, którego podczas pracy przygniotła bryła kamienia – poinformowała Polska Grupa Górnicza. Jak przekazała rzeczniczka PGG Ewa Grudniok, do zdarzenia doszło 22 czerwca o godz. 18.39.Wypadek w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach– 45-letni górnik pracujący w przodku chodnika odstawczego przy wierceniu otworów strzałowych został przygnieciony bryłą kamienia. Niestety, mimo udzielonej pomocy o godz. 19.19 lekarz stwierdził zgon – poinformowała Grudniok.– Łączymy się w bólu z bliskimi i rodziną zmarłego – dodała.Poniedziałkowy wypadek był trzecim śmiertelnym zdarzeniem w tym roku w polskiej kopalni węgla kamiennego i piątym w całym sektorze górniczym. Dwa pozostałe śmiertelne wypadki odnotowano w zakładach odkrywkowych.W 2025 r. w całym polskim górnictwie doszło do 16 wypadków śmiertelnych, z czego 12 miało miejsce w kopalniach węgla kamiennego.Czytaj także: Dziesiątki ofiar wybuchu gazu w kopalni. Prezydent wydał polecenie