RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

W sieci kwitnie handel działkami

fot
fot. sxc/sqback

Oferty kupna lub sprzedaży działki zamieszczone w internecie przekonują bardziej niż autorytet pośredników nieruchomości czy też tradycyjnej prasy – stwierdza „Puls Biznesu”.

Jak wynika z badań UnitedCast Entertainment, ponad połowa Polaków zamieści takie ogłoszenie w sieci. W tym 37 proc. wybierze wyspecjalizowane serwisy aukcyjne, a 16 proc. portale wielobranżowe.

Jednocześnie z internetu i usług pośrednika skorzysta 39 proc. ankietowanych. Tylko 15 proc. zamieści ogłoszenie w prasie.

Dziś pierwszym źródłem informacji o poszukiwanych towarach jest sieć – mówi prawnik dr Artur Krzykowski. Jak dodaje, wiedza tam zaczerpnięta często jest impulsem do podjęcia decyzji o zakupie nieruchomości gruntowych.

Jednak zaufanie do popularnych portali nie powinno być przesadne – większość z nich nie bierze odpowiedzialności za treść ogłoszeń. Jak ostrzega Krzykowski, wiele regulaminów stanowi, że portal nie bierze udziału w transakcjach – w uproszczeniu: jest jedynie wystawą, gdzie swoje towary pokazują sprzedający i to z nimi, a nie z serwisem, zawieramy umowę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej