Szkło uszkodziło samochód. Z warszawskiego biurowca Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europejskiej, odpadła szyba, która przy okazji uszkodziła auto. Policja przekazała portalowi TVP.Info, że nikt nie ucierpiał. Do incydentu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. – Zgłoszenie otrzymaliśmy po godzinie 4:00 nad ranem. Szyba wykruszyła się z biurowca Varso Tower i spadła na chodnik oraz na ulicę. Uszkodzony został pojazd marki Fiat. Nikomu nic się nie stało – powiedziała portalowi TVP.Info nadkom. Marta Sulowska, oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV.– Właściciel auta został poinformowany o możliwości złożenia zawiadomienia. Takie zawiadomienie do nas jeszcze nie wpłynęło – dodała funkcjonariuszka.Szyba spadła z wieżowca Varso Tower. To najwyższy budynek w Unii EuropejskiejTo kolejna podobna sytuacja. We wrześniu 2025 roku wykruszona szyba z wieżowca spadła na kawiarniany ogródek. Szczęśliwie tamten wypadek również wydarzył się w nocy, więc nie było tam gości lokalu. Varso Tower jest najwyższym budynkiem nie tylko w Warszawie, ale i w całej Unii Europejskiej. Wieżowiec w centrum stolicy, przy ulicy Chmielnej, liczy 53 kondygnacje. Mierzy aż 310 metrów, z czego ostatnie 80 metrów to ważąca 53 tony iglica. Budowę ukończono we wrześniu 2022 roku.Czytaj także: Przeszedł po linie między wieżowcami. Podniebny spacer w centrum Warszawy