Amerykanka wróciła z emerytury. Serena Williams, legenda kobiecego tenisa, dostała od organizatorów Wimbledonu tzw. dziką kartę i wystąp grze singlowej wielkoszlemowego turnieju. Tytułu w imprezie będzie bronić Iga Świątek. 44-letnia amerykańska tenisistka wygrywała ten turniej siedmiokrotnie, po raz ostatni w 2016 roku. Cztery lata wcześniej w finale ograła Agnieszkę Radwańską.Po raz ostatni w grze pojedynczej zagrała 3 września 2022 roku, gdy w trzeciej rundzie US Open przegrała z Australijką Ajlą Tomljanovic. W tym roku wystąpił w jednym meczu deblowym.Serena Williams wygrała 23 turnieje Wielkiego SzlemaSerena Williams jest jedną z najlepszych tenisistek w historii. Amerykanka wygrała najwięcej turniejów Wielkiego Szlema, bo aż 23, w tym siedem razy Australian Open, trzykrotnie French Open, siedmiokrotnie Wimbledon oraz sześć razy US Open. Ostatnie takie zwycięstwo odniosła w 2017 roku w Melbourne. Wimbledoński turniej rozpocznie się 29 czerwca. Tytułu w kobiecym singlu będzie bronić Iga Świątek.Tą samą drogą co Williams do turnieju głównego dostała się Maja Chwalińska, finalistka zakończonego niedawno Rolanda Garrosa.