RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niemcy: marsz neonazistów zablokowany

Policja nie interweniowała, ponieważ demonstracja była pokojowa. To już drugi raz, kiedy przejście parady udaremnili mieszkańcy miasta (fot. PAP/EPA/BERND SETTNIK)

Około 500 osób zablokowało we Frankfurcie nad Odrą trasę marszu, w którym uczestniczyło niespełna 100 neonazistów – poinformowała niemiecka policja. Ponieważ protest przeciwko neonazistowskiej demonstracji był pokojowy, policjanci nie interweniowali.

Agencja dpa informuje, powołując się na lokalne władze, że po kilku godzinach blokowania marszu neonazistów jego uczestnicy zaczęli się rozchodzić. Wieczorem nie było ich już w centrum miasta.

Blokadę zorganizował sojusz pod nazwą „Nie ma miejsca dla nazistów we Frankfurcie”. Jego rzecznik podkreślił m.in., że była to akcja ponadgraniczna, ponieważ uczestniczyli w niej także przybysze z Polski. Uczestnicy blokady nieśli plakaty z napisami „Zamknąć granice dla nazistów. Droga wolna dla przyjaźni z Polską” i „Precz z nazistami”.

Niemieckie media przypominają, że w marcu zeszłego roku kilkuset mieszkańców Frankfurtu nad Odrą również uniemożliwiło przemarsz neonazistów.

źródło:

Zobacz więcej