RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Toyota wzywa właścicieli 7 mln aut do serwisów

img
Japoński koncern Toyota poinformował, że wycofuje do naprawy 7,43 miliona pojazdów, głównie w USA, Japonii i Europie. Chodzi o modele z lat 2005-2010, w których stwierdzono usterkę mechanizmu elektrycznego otwierania i zamykania okien (fot.flickr.com/diongillard)

Japoński koncern Toyota poinformował, że wycofuje do naprawy 7,43 miliona pojazdów, głównie w USA, Japonii i Europie. Chodzi o modele z lat 2005–2010, w których stwierdzono usterkę mechanizmu elektrycznego otwierania i zamykania okien.

W procesie produkcji przełącznik po stronie kierowcy nie został odpowiednio nasmarowany, co – jak ujawniono – może powodować tarcie, a w niektórych przypadkach nawet pojawienie się dymu. Toyota podkreśla, że problem ten nie był przyczyną żadnych wypadków.

W Europie naprawione zostaną modele Yaris, Corolla, Auris, Camry i Rav–4. W Ameryce Północnej są to Yaris, Corolla, Matrix, Camry, RAV4, Highlander, Tundra, Sequoia i Scion xB oraz xD, a w Japonii Vitz, Belta, Ractis, Ist, Auris i Corolla Lumimon.

Naprawiane będą też samochody Toyoty w Chinach i innych krajach Azji oraz na Bliskim Wschodzie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej