Szturm na Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego

Prawdziwe oblężenie przeżywają w ostatnim czasie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Z każdym miesiącem zgłasza się o kilkaset osób więcej. Powodem jest planowana zmiana przepisów dotyczących egzaminów na prawo jazdy. Czy będzie trudniej, czy łatwiej, to nie jest ważne. Każdy chce zdać jak najprędzej, nie wiedząc, co go czeka od stycznia.

Żarty się skończyły. Przynajmniej tu – w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Z każdym tygodniem zapisujących się na egzamin przybywa coraz więcej. Zmiana przepisów dotyczących egzaminów na prawo jazdy wielu z nich spędza sen z powiek.

Egzamin praktyczny kategorii B w zasadzie się nie zmieni. Zmiany i to spore, będą za to na egzaminie teoretycznym. W bardziej rozbudowanym teście do zdobycia będą 74 punkty. By zdać trzeba będzie zdobyć aż 68. Nawet, gdy chętnym uda się zdać egzamin przed styczniem, nie ominą ich dość istotne zmiany, tyczące się świeżo upieczonych kierowców. Jeśli w trakcie dwuletniego okresu próbnego dostaną trzy mandaty, stracą uprawnienia do jazdy. Przy dwóch mandatach, okres próbny zostanie automatycznie wydłużony o kolejne dwa lata.

Wszystkie te zmiany mają poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach.

źródło:
Zobacz więcej