RAPORT

Prorosyjska era Tuska

USA: sprawca masakry dzwonił do psychiatry

Policja
Policja

Sprawca lipcowej strzelaniny w Aurorze w stanie Kolorado James Holmes na dziewięć minut przed otwarciem ognia do widowni w kinie próbował dodzwonić się do uniwersyteckiej psychiatry – poinformowała w czwartek obrona oskarżonego.

Według przedstawicielki obrony Tamary Brady 24-letni James Holmes dzwonił na telefon alarmowy szpitala na kampusie uniwersytetu w Kolorado, który miał umożliwić połączenie z psychiatrą Lynne Fenton. Nie wiadomo, dlaczego do rozmowy ostatecznie nie doszło.

Informacje o telefonie zostały ujawnione w czasie posiedzenia dotyczącego relacji Holmesa z Fenton, do której na dzień przed masakrą wysłał materiały z brutalnym opisem podobnego ataku. Fenton zeznała, że ostatni raz widziała się z Holmesem 11 czerwca, a 19 lipca, kiedy to, jak twierdzą prokuratorzy, Holmes miał nadać swoją przesyłkę, nie było spotkania. Paczkę odkryto dopiero kilka dni później.

Prokuratura domaga się wglądu do tych materiałów w ramach śledztwa; obrona argumentuje natomiast, że są one objęte tajemnicą lekarską.

Psychiatra powiedziała, że dzieliła się z policją swoim niepokojem dotyczącym pacjenta.

Czwartkowe 3,5-godzinne przesłuchanie było najdłuższym, w jakim do tej pory uczestniczył Holmes.

20 lipca zastrzelił 12 osób, a 58 ranił podczas nocnej premiery filmu o Batmanie „Mroczny rycerz powstaje”. 10 dni później przedstawiono mu w sądzie stanowym w Denver formalne zarzuty, w tym 24 zarzuty morderstwa z premedytacją. Grozi mu kara śmierci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej