Grad wielkości kurzych jaj

Grad spadł w miejscowości Pakosław w woj. mazowieckim (fot. Twoje Info/Kamil)

Od kilku dni całą Polskę nękają burze, ulewne opady i gradobicia. Mieszkańców miejscowości Pakosław (woj. mazowieckie) zaskoczyła jednak wielkość lodowych kul, które spadły z nieba. Na Twoje Info otrzymaliśmy zdjęcia od pana Kamila, który grad porównał do kurzych jaj.

Straż pożarna ostrzega, aby przed burzami i nawałnicami chronić nie tylko siebie, ale również domy czy samochody. Jednak przed gradem, który spadł w Pakosławiu w gminie Iłża, nie łatwo byłoby się uchronić.

Grad spadł około godziny 15.00, miał wielkość kurzych jaj i nawet postawienie samochodu z dala od drzew, które mógłby przewrócić gwałtowny wiatr, nie uchroniłoby karoserii od zniszczenia.

Zdjęcie, które na Twoje Info przesłał pan Kamil to kolejny dowód, aby słuchać służb porządkowych i w czasie burz nie opuszczać mieszkań.

Gwałtowna burza przeszła także nad Czechowicami-Dziedzicami koło Bielska-Białej. Nawałnica połączona z gradobiciem wyrządziła sporo szkód. Ucierpiały zwłaszcza dachy: grad wielkości dużych kurzych jaj uszkadzał dachówki i okna. Strażacy pomagali właścicielom nakrywać dachy plandekami, żeby do domów nie dostawała się woda. Grad niszczył także karoserie i szyby samochodów oraz elewacje domów.

W rejonie Wadowic (Małopolskie) od uderzenia pioruna spłonął dom.

źródło:
Zobacz więcej