„Do dziś nie wiem, czego nam zabrakło”

Robert Lewandowski, gwiazda Borussi Dortmund, reprezentacyjny napastnik i strzelec bramki w meczu z Grecją dziś odwiedził szkołę podstawową w Lesznie, której przed laty był uczniem (fot. TVP)

– Wyciąganie wniosków nie ma sensu, bo już jest po turnieju. Dla nas Euro się skończyło. Daliśmy z siebie wszystko, oddaliśmy serce, do dzisiaj nie wiem tak naprawdę czego nam zabrakło. Czy coś nie poszło tak, jak powinno, czy brakło umiejętności? – powiedział w rozmowie z TVP Info Robert Lewandowski, piłkarz reprezentacji Polski.

Mam nadzieję, że atmosfera zostanie i dalej będziemy tworzyć drużynę reprezentacji, bo widać, że stworzyliśmy fajną ekipę. Mam nadzieję, że tego nie zaprzepaścimy i będziemy jeszcze lepszą drużyną w eliminacjach Mistrzostw Świata – dodał piłkarz.

Gwiazda Borussi Dortmund, reprezentacyjny napastnik i strzelec bramki w meczu z Grecją dziś odwiedził szkołę podstawową w Lesznie, której przed laty był uczniem. – To trochę dziwne uczucie, chodziłem do tej szkoły kilkanaście lat temu. Spędziłem tu wiele chwil, praktycznie całe moje dzieciństwo, podstawówkę i gimnazjum. Fajnie było sobie przypomnieć nauczycieli, którzy do dziś tu pracują – powiedział Robert Lewandowski w rozmowie z TVP Info.

Piłkarz przyznał, że cieszę się z tego, że w swojej dawnej szkole jest tak dobrze postrzegany, że na ścianach wiszą gazetki traktujące właśnie o jego wyczynach sportowych. – Leszno jest małą miejscowością, tym bardziej cieszę się, że nie zapomnieli, że chodziłem do tej szkoły. Te spotkania też trzymają mnie w napięciu, fajnie jest spotykać się z młodzieżą i odpowiadać na ich pytania, nie tylko dotyczące piłki nożnej, ale także tego, jak to było kiedy chodziłem tu do szkoły – dodał reprezentant Polski.

Robert Lewandowski życzył dzieciom przede wszystkim „wytrwałość w dążeniu do celu”. – Nie zawsze jest tak, że wszystko idzie „z górki”. Ale nie można się załamywać, trzeba być wytrwałym i dążyć do tego, co się chce osiągnąć – motywował.

Piłkarz wyznał, że najbliższe dni i tygodnie to dla niego czas na odpoczynek. – Później rozpoczną się przygotowania do sezonu. Tak naprawdę zaraz znowu zaczyna się to wszystko, reprezentacja, Liga Mistrzów, można powiedzieć – standard – dodał.

Zapytano o to, która drużyna sięgnie po mistrzostwo Europy, odpowiedział: – Na pewno chciałbym, żeby Grecy i Czesi daleko zaszli, ale realnie patrząc – będę kibicował kolegom z drużyny, czyli Niemcom. Oni są faworytami, tak samo jak Hiszpanie .

źródło:
Zobacz więcej