Holenderska mapa na Euro: Polska na Białorusi

(fot. TVP)

Mińskie media zastanawiają się, czy holenderscy kibice, zamiast na mecze do Polski, nie pojadą na Białoruś. W Holandii pojawił się bowiem plakat, na którym widnieją dwa państwa organizujące Euro, tyle tylko, że Polska geograficznie umieszczona jest tam, gdzie leży … Białoruś.

Na terytorium zaznaczonego białym i czerwonym kolorem państwa – które w istocie jest graficznie Białorusią – zostały umieszczone miasta Polski, w których zostaną rozegrane mecze Euro. Mamy więc Poznań, Gdańsk i Wrocław i... Warschau. Na mapie, która przedstawia kształt białoruskiego państwa, miasta rozmieszczono mniej więcej według ich prawdziwego geograficznego położenia względem siebie. Trudno bowiem mówić o rozmieszczeniu względem prawdziwego kształtu Polski.

Rozgłośnia „Euroradio" zwraca uwagę, że w tym roku miał już miejsce kuriozalny przypadek, gdy 400 kibiców hiszpańskiego klubu Athletic Bilbao, zamiast do Bukaresztu, gdzie odbywał się finał Ligi Europejskiej, pojechało do Budapesztu. Jednak według niezależnych komentatorów, na Białoruś kibice holenderscy nie wjadą tak łatwo, jak hiszpańscy pojechali na Węgry. Holendrzy muszą bowiem najpierw mieć wizę, by przekroczyć białoruską granicę. Pozostaje więc nadzieja, że na Euro, skierują się jednak do Polski.

źródło:

Zobacz więcej