Policyjny pościg przez trzy województwa

flickr.com/Piotr Drabik

Policjanci z Mielca w województwie podkarpackim rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżami aut. Złodzieje zostali zatrzymani po dyskretnym pościgu przez trzy województwa – poinformował Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Dodał, że przestępcy wpadli, bo będący po służbie policjant, zauważył – w jednej z miejscowości powiatu mieleckiego – mężczyznę, który był wcześniej notowany za kradzieże samochodów.

– Jego uwagę zwrócił fakt, że za samochodem renault kangoo, którym jechał mężczyzna, poruszał się volkswagen passat – identyczny jak skradziony dwa dni wcześniej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Funkcjonariusz szybko skojarzył fakty i do działań natychmiast włączeni zostali inni policjanci z Mielca, a także z ościennych województw – powiedział Wilk.

Trasa przejazdu podejrzanych osób biegła przez woj. podkarpackie, małopolskie i świętokrzyskie. Przez cały czas jadący renault i passatem byli pod dyskretnym nadzorem mieleckich policjantów biorących udział w akcji. W Koszycach, na styku woj. małopolskiego i świętokrzyskiego, zorganizowano blokadę policyjną, na której zatrzymany został kierujący renault 26-letni mieszkaniec Mielca.

– Kierowca passata przejechał po kolczatce i uszkodzonym pojazdem, po krótkim odcinku jazdy zakończył ucieczkę na poboczu drogi. Doznał lekkich obrażeń i został przewieziony do szpitala. Okazało się, że jest to także mieszkaniec Mielca – relacjonował Wilk.

Podkreślił, że mężczyźni odpowiadają także za kradzież innego samochodu osobowego z terenu Podkarpacia, który ukryli w jednym z garaży na terenie Mielca.

Za kradzieże mężczyznom grozi nawet 10 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej