Medale św. Jerzego dla Danuty Wałęsy i ks. Augustyńskiego

Danuta Wałęsa i ksiądz Andrzej Augustyński laureatami medali świętego Jerzego. W Krakowie po raz 19. wręczone zostały nagrody „Tygodnika Powszechnego” za „zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym".

Ksiądz Augustyński – szef Stowarzyszenia Siemacha, które zajmuje się pomocą i edukacją młodych ludzi – zaznaczał, że to medal dla wszystkich pracujących w stowarzyszeniu i zaangażowanych w prace z młodzieżą.

Danuta Wałęsa mówiła natomiast, że od czasu wydania swojej autobiografia dostaje setki listów od czytelniczek. Jak tłumaczyła, są na tyle ciekawe, że w następnej książce trzeba je spisać.

Laureatów medali wskazywali czytelnicy „Tygodnika Powszechnego”, a wybierała kapituła złożona z księdza Adama Bonieckiego, profesora Andrzeja Zolla i Piotra Mucharskiego.Jak tłumaczył naczelny „Tygodnika”, Danuta Wałęsa według czytelników została człowiekiem roku.

Medale świętego Jerzego zostały wręczone podczas gali w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Laudacje wygłosili ks. Boniecki i Jan Maria Rokita. Po wręczeniu nagród koncert zagrał Grzegorza Turnau. W poprzednich latach Medal Świętego Jerzego otrzymali m.in. Jacek Kuroń, Janina Ochojska, Marek Edelman czy Tadeusz Mazowiecki.

źródło:
Zobacz więcej