RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Polacy przeciwni protestom w czasie Euro

1
Polacy nie chcą demonstracji w czasie Euro (fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz)

Polacy nie chcą protestów w czasie Euro 2012. Aż 70 proc. respondentów uważa, że w tym czasie nie należy organizować takich manifestacji – wynika z sondażu TNS Polska dla programu „Forum” w TVP Info. Tylko, co piąty Polak jest przeciwnego zdania.

Związkowcy z NSZZ Solidarność nie wykluczają zorganizowania w czasie Euro 2012 protestów przeciwko wprowadzeniu ustawy emerytalnej. Przewodniczący związku Piotr Duda, pytany ostatnio czy dojdzie do manifestacji w czasie piłkarskiego święta, stwierdził tylko: „nie potwierdzam, nie zaprzeczam”. Demonstrację zaplanowaną na 8 czerwca, czyli w dniu rozpoczęcia Euro 2012, zapowiedzieli także taksówkarze, którym nie podobają się propozycje resortu sprawiedliwości dotyczące deregulacji zawodów. 

 Prezydent Bronisław Komorowski zwrócił się z apelem do wszystkich środowisk i osób w sprawie przełożenia demonstracji i marszów planowanych w czasie piłkarskich Mistrzostw Europy.

Z sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska wynika, że aż 70 proc. respondentów uważa, że w czasie Euro 2012 nie powinny być przeprowadzane żadne akcje protestacyjne. Odmiennego zdania jest co piąty badany. Zaś 10 proc. Polaków nie ma zdania na ten temat.

Sondaż przeprowadzono w dniach 9-10 maja 2012 r. na reprezentatywnej grupie 1000 osób w wieku 18 lat i więcej metodą telefoniczną.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej