RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sierp i młot na pochodzie; poseł zawiadamia prokuraturę

Poseł PiS Marcin Mastalerek składa do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez polityków SLD, w tym Leszka Millera. Zdaniem posła Mastalerka, niektórzy działacze SLD podczas pochodu 1 maja nieśli transparenty z sierpem i młotem, a, jak podkreśla, propagowanie symboli komunistycznych jest w Polsce zakazane.

Poseł PiS zaznacza, że doniesienie dotyczy tych, którzy nieśli transparent i są widoczni na zdjęciach. Leszek Miller zdaniem posła Mastalerka, mimo że nie niósł zakazanych symboli jest odpowiedzialny, bo to on był organizatorem pochodu. Mastalerek dodał, że szef SLD jako poseł i organizator pochodu, „powinien był zareagować na przestępstwo”.

Marcin Mastalerek podkreśla, że używanie symboli komunistycznych w przestrzeni publicznej jest niedopuszczalne, bo jak zaznacza, sierp i młot są symbolami równoważnymi ze swastyką.

Dodał, że komuniści występujący pod sztandarami z sierpem i młotem są odpowiedzialni za śmierć kilkudziesięciu milionów osób. Zdaniem polityka, SLD niosąc podczas święta pracy takie symbole, odwoływało się do komunistycznego państwa.

Poseł PiS zaznaczył, że to prokuratura z urzędu powinna wszcząć śledztwo, a policja obecna na pochodzie 1 maja powinna reagować na przestępstwo, którym jest używanie sierpa i młota.

Za propagowanie symboli komunistycznych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej