RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Meteoryt spadł w Wielkopolsce

Meteoryt spadł na posesję pani sołtys Wargowa (fot. Twoje Info/Ania)

– Złoto spadło z nieba! – krzyknął w piątek późnym wieczorem syn pani sołtys Wargowa (woj. wielkopolskie). Obok niego spadł prawdopodobnie meteoryt. Trwają badania znaleziska. Informację otrzymaliśmy na Platformę Multimedialną Twoje Info.

Syn wyszedł zapalić papierosa. Nagle coś huknęło, walnęło i dwa metry od siebie zobaczył pozłacany, świecący kamień – opowiada portalowi tvp.info sołtys Wargowa (gm. Oborniki) Irena Magdziarek. – Wszyscy się śmieją, że meteoryt spadł akurat na posesję sołtysa – dodaje.

Do zdarzenia doszło w piątek, ok. godz. 23. Kamień był jeszcze gorący, a znalazca oparzył nawet rękę. Choć nic nikomu się nie stało, na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej i policja.

Rzecznik straży pożarnej w Obornikach, kpt. Dariusz Szrama poinformował w specjalnym komunikacie, że „niecodzienne znalezisko zostało zabezpieczone oraz poddane szczegółowej analizie przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno–Ekologicznego z JRG 6”. – Po badaniach stwierdzono, że minerały nie emitują szkodliwego dla zdrowia promieniowania – powiedział portalowi tvp.info kpt. Szrama. Jak dodał, znalezisko jest zabezpieczone w siedzibie straży pożarnej. Potem trafi prawdopodobnie do siedziby miejscowych władz.

źródło:
Zobacz więcej