Policyjny pościg na granicy Czech i Polski

Policjanci z Rybnika zatrzymali cztery osoby, które napadły na dwóch Wietnamczyków – pracowników sklepu w Petrovicach koło Karwiny w Czechach. Pościg za przestępcami zarejestrowała policyjna kamera.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek w czeskich Petrovicach. Rybniczanie brutalnie zaatakowali sprzedawcę i właściciela sklepu. Użyli też gazu, po czym ukradli kilka butelek z alkoholem i uciekli w kierunku polskiej granicy. Czeska policja informację o napadzie i trasie ucieczki przekazała polskim funkcjonariuszom. Audi, którym poruszali się sprawcy zostało zatrzymane po kilkunastu minutach pościgu, już na terenie Marklowic. Okazało się, że samochód został skradziony poprzedniego dnia z terenu Jastrzębia.

Zatrzymani to trzej mężczyźni w wieku od 27 do 33 lat oraz 29-letnia kobieta. Jak się okazało, najstarszy z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany listem gończym.. Podczas przesłuchań mężczyzna przyznał się do kradzieży kilkunastu samochodów. Kilka skradzionych pojazdów policjanci już odnaleźli i przekazali właścicielom. Wszyscy usłyszeli zarzuty.

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Natomiast kobieta, która wspólnie z nimi miała uczestniczyć w napadzie trafiła pod dozór policji.

Wszystkim zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej