RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wiktory dla dziennikarzy TVP

Rozdano Wiktory 2011. Krzysztof Ziemiec, dziennikarz i prezenter „Wiadomości”, który na antenie TVP Info prowadzi program „Prawdę mówiąc", odebrał Wiktora w kategorii prezenter telewizyjny. Z kolei Maciej Orłoś, doskonale znany wszystkim widzom telewizyjnej Jedynki z „Teleexpressu”, odebrał dziś SuperWiktora. W kategorii Wiktor publiczności, gdzie o sukcesie decydują widzowie, zwyciężył Robert Janowski, prowadzący program „Jaka to melodia” w TVP1. Wiktor 2011 dla osobowości roku powędrował do Grażyny Torbickiej.

Każdy kolejny Wiktor jest cenniejszy. Tego chciałabym dedykować tym wszystkim, którzy przez 25 lat wraz ze mną dzielą moją pasje do sztuki – powiedziała Grażyna Torbicka, odbierając dziewiątego już Wiktora.

Jako najlepszego twórcę lub producenta programu telewizyjnego Akademia uznała Ewę Ewart. Statuetkę w kategorii komentator lub publicysta otrzymała Justyna Pochanke.

Drugiego SuperWiktora odebrał ks. Adam Boniecki, a Specjalny SuperWiktor trafił w ręce Krzysztofa Jasińskiego.

Gala wręczania Wiktorów 2011 – najważniejszych medialnych nagród, przyznawanych przez Akademię Telewizyjną od 27 lat – odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Tusk politykiem roku

W kategorii polityk roku statuetkę, z rąk Andrzeja Wajdy, odebrał Donald Tusk. Premier, dziękując za wyróżnienie, powiedział, że ostatnią rzeczą jaką mógł się spodziewać, jest nagroda przyznana przez media. Podczas gali premierowi towarzyszyła żona Małgorzata.

Wiem, że państwo bardzo niecierpliwie czekacie na długie polityczne wystąpienie. Oczywiście to żart. Nie jestem samobójcą. Wiem, że to nie jest miejsce ani czas, żeby zadręczać was kolejnymi słowami, które w polskim życiu publicznym rzeczywiście częściej ranią niż łagodzą nastrój, więc nie będę tego pięknego nastroju państwu psuł. Jestem bardzo wdzięczny za tę nagrodę. To nie jest typowa kokieteria. Jestem tą nagrodą bardzo zaskoczony szczególnie kiedy oglądam, słucham, czytam o sobie w mediach. Myślę często, że media to jednak dość niebezpieczny wynalazek – mówił Tusk po odebraniu wyróżnienia.

W tej kategorii nominowani byli także: prezydent Bronisław Komorowski, marszałek Sejmu Ewa Kopacz, posłowie: Janusz Palikot i Ryszard Kalisz.

27. Gala Wiktorów

Laureatką w kategorii odkrycie roku została Danuta Wałęsa – Jest mi bardzo miło, jestem zaskoczona i onieśmielona. Nie spodziewałam się takiego pięknego odbioru. Jestem szczęśliwa. Serdecznie wszystkim dziękuję – mówiła odbierając statuetkę. Prezydentowa dziękowała czytelnikom swojej książki „Marzenia i tajemnice”.

Aktorką telewizyjną roku 2011 została wybrana Kinga Preis – To jest mój pierwszy Wiktor. Bardzo się z niego cieszę, ponieważ nigdy nie traktowałam siebie poważnie w kategorii aktora telewizyjnego. Raczej teatralnego lub filmowego. Tym bardziej mi miło. Każda nagroda jest potwierdzeniem wyboru, którego się dokonało w życiu – mówiła tuż po gali.

Gwiazdą piosenki i estrady Akademia mianowała Sebastiana Karpiela Bułeckę.

Sportowcem roku 2011 została Justyna Kowalczyk.

Do Wiktorów 2011 nominowano 50 osobowości w dziesięciu kategoriach. Zwycięzców wybrała Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. Wiktory przyznawane są od 1985 roku. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. Dyrektorem Wiktorów jest Józef Węgrzyn.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej