RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

SP zaproponuje prezydenckie prawybory

Solidarna Polska chce wyjść z propozycją prawyborów na prawicy – dowiedziały się „Wiadomości” TVP1. Ostateczna decyzja prawdopodobnie zapadnie na sobotnim wyjazdowym posiedzeniu klubu SP w Zamościu.

Szkodzi prawicy ponowne kandydowanie lidera PiS w wyborach, czego sam nie kryje, nie dla zwycięstwa, lecz pod presją i dla ratowania własnej partii. W tej sytuacji wydaje mi się rozsądne wyłonienie wspólnego kandydata w drodze prawyborów na prawicy między Zbigniewem Ziobro a Jarosławem Kaczyńskim. Taki pomysł zaproponuję Solidarnej Polsce w najbliższy weekend – powiedział dziennikarzom „Wiadomości” TVP1 Jacek Kurski, wiceprezes SP.

Liderzy i parlamentarzyści Solidarnej Polski w ramach wiosennej ofensywy programowej chcą odbyć w najbliższy weekend szereg spotkań z wyborcami. Zaczną w sobotę od wyjazdowego posiedzenia klubu w Zamościu, potem odwiedzą jeszcze ponad dziesięć miejscowości na Zamojszczyźnie i Lubelszczyźnie.

Szef klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk zapowiedział, że podczas wyjazdu liderzy SP zajmą stanowisko w sprawie oświadczenia prezesa PiS, dotyczącego kandydowania w wyborach prezydenckich. – Odniesiemy się do stanowiska pana prezesa Kaczyńskiego, do tego, że zmienił zdanie i co do tego, że zrobił to w Wielki Tydzień – powiedział Mularczyk.

Według szefa klubu oprócz uchwały liderzy SP będą rozmawiać również na temat rozwoju partii i tworzenia struktur terenowych. – Na posiedzeniu będziemy także decydować o dalszych naszych działaniach legislacyjnych w parlamencie, dalszych pracach klubu – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej