RAPORT

Pogarda

„Musimy wygrać jesienne wybory”. Kaczyński pisze list do klubów „GP” Europy Zachodniej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wystosował list do uczestników Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej (fot. Marcin Pegaz / Gazeta Polska / Forum)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński wystosował list do uczestników Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej (fot. Marcin Pegaz / Gazeta Polska / Forum)

Najnowsze

Popularne

„Wygrana »totalnej« opozycji oznaczałaby tylko jedno: koniec Polski” – przekonuje w liście do uczestników Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej prezes PiS Jarosław Kaczyński. „(…) Musimy wygrać jesienne wybory. Polska bardzo potrzebuje Państwa dalszego, jeszcze większego zaangażowania, i o nie też pragnę Was, Drodzy Wypróbowani Przyjaciele, jak najgoręcej prosić. Rzeczpospolita nie może sobie bowiem pozwolić na to, by obóz patriotyczny te wybory przegrał” – napisał Kaczyński. List opublikował portal Niezależna.pl.

Zapraszali wszystkich „uchodźców”. Dziś Niemcy chcą kontroli na granicy z Polską

Ministrowie spraw wewnętrznych Brandenburgii i Saksonii domagają się wprowadzenia stacjonarnych kontroli na granicy z Polską i Czechami w celu...

zobacz więcej

We włoskim Castel Gandolfo trwa VII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej. Prezes PiS napisał w liście do uczestników spotkania, że „debata o Polsce, która dzieje się za sprawą środowisk” „Gazety Polskiej”, nie mogłaby mieć miejsca „bez wzbogaconego o doświadczenia życia na obczyźnie spojrzenia na polskie sprawy z pewnej odległości”. 


Rzeczypospolita naszych marzeń


„Jesteście Państwo dowodem na to, Polska jest tam, gdzie ludzkie serca biją po polsku. I za to pragnę Państwu z całego serca podziękować. Proszę przyjąć wyrazy mojej ogromnej wdzięczności za wszystko, co uczyniliście i co czynicie dla Polski, za Wasze, Drodzy Przyjaciele, wieloletnie wysiłki i starania na rzecz dobra wspólnego, za ofiarną i wytrwałą pracę w dziele budowania Rzeczypospolitej naszych marzeń oraz za dawanie świadectwa wartościom fundamentalnym dla naszego kręgu kulturowego oraz naszej narodowej tożsamości” – napisał Jarosław Kaczyński


Liser PiS zadeklarował, że rząd chce zapewnić ten sam poziom bytu wszystkim polskim obywatelom niezależnie od miejsca urodzenia czy zamieszkania. Wskazał, że chodzi głównie o likwidowanie różnic pomiędzy największymi ośrodkami a resztą Polski oraz między poszczególnymi regionami. 

„Prawdziwe myślenie wspólnotowe wyraża się też w trosce o to, by Polska mogła się spokojnie rozwijać, by prowadziła politykę, tak wewnętrzną jak i zewnętrzną, służącą polskiej racji stanu i naszemu interesowi narodowemu. Ale jak dobrze wiemy, te nasze dążenia do zbudowania Rzeczypospolitej na miarę naszych pragnień i aspiracji, nie wszystkim są w smak” – kontynuuje w liście autor. 

Debata z kanclerzem Scholzem. Prof. Legutko: Niemcy powinny zająć miejsca z tyłu

Polityka wobec Rosji była jedną z najbardziej spektakularnych katastrof, za którą są współodpowiedzialne Niemcy; powinny zatem zająć tylne miejsca...

zobacz więcej

W opinii Jarosława Kaczyńskiego głównymi przeciwnikami rozwoju Polski są „różne zagraniczne ośrodki z Berlinem na czele”. „Jakby tego było mało, europejski główny nurt liberalno-lewicowy marzy o unicestwieniu starego świata, a więc także i naszej tożsamości i pamięci zbiorowej, oraz wykuciu nowego człowieka i nowego społeczeństwa” – ocenił. 


„Musimy wygrać jesienne wybory”


„Na tyle, na ile możemy, dajemy tym tendencjom odpór. A jeśli chcemy dalej stawiać im w miarę skutecznie czoła, musimy wygrać jesienne wybory. Polska bardzo potrzebuje Państwa dalszego, jeszcze większego zaangażowania i o nie też pragnę Was, Drodzy Wypróbowani Przyjaciele, jak najgoręcej prosić. Rzeczpospolita nie może sobie bowiem pozwolić na to, by obóz patriotyczny te wybory przegrał” – napisał prezes PiS. W liście przekonuje również, że „wygrana »totalnej« opozycji oznaczałaby tylko jedno: koniec Polski”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej