RAPORT

Pogarda

Skandal w Premier League! Znany piłkarz grał u bukmachera... przeciw swojemu zespołowi

Ivan Toney (w środku) obstawiał mecze, co jest surowo zabronione (fot. Getty Images)
Ivan Toney (w środku) obstawiał mecze, co jest surowo zabronione (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ivan Toney wywołał głośny skandal w Anglii. Piłkarz obstawiał mecze u bukmacherów, za co w połowie maja został surowo ukarany. Według najnowszych doniesień Anglik typował również wyniki spotkań zespołów, w których sam występował.

Wielki transfer o krok. Genialny nastolatek zasili Real Madryt

Jak poinformował słynny włoski dziennikarz Fabrizio Romano, Jude Bellingham ustalił warunki kontraktu z Realem Madryt. 19-letni zawodnik ma...

zobacz więcej

Obstawianie meczów przez zawodników na Wyspach Brytyjskich jest surowo zabronione. Zakaz ten złamał napastnik Brentford i został ukarany. Piłkarz został zawieszony na osiem miesięcy w związku 250 zarzutami, które na nim ciążyły. Okazało się również, że 27-latek typował porażki drużyn, w których występował.

Piłkarz miał obstawić 13 zdarzeń dotyczących porażek Wigan i Newcastle między sierpniem 2017 a marcem 2018. Toney nie występował w żadnym z tych spotkań. Zagrał jednak w 11 z 15 meczów, w których obstawiał zwycięstwa własnej ekipy.

Zawodnik nie wydał jeszcze komentarza w tej sprawie, poinformował jednak na Twitterze, że wkrótce to nastąpi.

Zawieszenie Anglika to fatalna informacja dla Brentford. Toney w tym sezonie Premier League zdobył 20 bramek i jest trzecim najlepszym strzelcem rozgrywek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej