RAPORT

Pogarda

Aktor znany z „Czasu honoru” spotkał się z szefem NATO. Dlaczego?

Maciej Musiał ogłosił, że przyłączył się do kampanii „Protect the Future” (fot. Krzysztof Jarosz/FORUM, Instagram maciejmusial_official)
Maciej Musiał ogłosił, że przyłączył się do kampanii „Protect the Future” (fot. Krzysztof Jarosz/FORUM, Instagram maciejmusial_official)

Najnowsze

Popularne

We wtorek Maciej Musiał ogłosił, że przyłączył się do kampanii „Protect the Future”, której celem jest promowanie wiedzy na temat NATO wśród młodych ludzi. Teraz aktor znany z „Rodzinki.pl” pochwalił się, że w ramach tej współpracy odwiedził kwaterę główną Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli. Spotkał się tam m.in. z sekretarzem generalnym tej organizacji Jensem Stoltenbergiem.

Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko influencerce Julii Kuczyńskiej, znanej jako Maffashion, i aktorowi Maciejowi...

zobacz więcej

Do akcji „Protect the Future” zaproszono twórców z Estonii, Łotwy, Litwy i Polski, żeby mogli przyjrzeć się z bliska działaniom Sojuszu i opowiedzieć o tym w swoich mediach społecznościowych. Polskę reprezentuje Maciej Musiał. I właśnie w towarzystwie influencerów z krajów bałtyckich złożył wizytę w kwaterze głównej NATO w Brukseli. 


NATO „sojuszem wartości”


„Rozmowa z Sekretarzem Generalnym, generałami i ambasadorami podczas wizyty w kwaterze głównej NATO dała mi poczucie, że nie jesteśmy tylko sojuszem interesów, ale przede wszystkim sojuszem wartości. Wspólnie odpowiadamy za bezpieczeństwo każdego centymetra NATO i jesteśmy zjednoczeni, jak nigdy wcześniej” – napisał w swojej instagramowej relacji 28-letni aktor. 


Musiał spędził w Brukseli dwa dni. Jak zapowiedział, po raz kolejny spotka się z przedstawicielami NATO na szczycie tej organizacji w Wilnie. Wydarzenie to zaplanowane jest na 11 i 12 lipca. W późniejszym terminie gwiazdor będzie też uczestniczyć w wojskowych manewrach. 


Kpt. Marian Markiewicz ps. Maryl


Jak wyjawił zaangażował się m.in. ze względu na swojego dziadka, kpt. Mariana Markiewicza ps. Maryl. Byłego żołnierza Armii Krajowej, odznaczonego Krzyżem Walecznych, który zmarł w ubiegłym roku w wieku 98 lat. „Wielki patriota, który uważał naszą obecność w NATO za kluczową dla Polski. Myślę, że bardzo by się cieszył, że biorę udział w takim projekcie. To dla mnie wielkie wyróżnienie i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę brać udział w takiej akcji” – napisał o swoim dziadku ze strony matki. 


Musiał oblicze wojny miał już szansę poznać na planie filmowym. W 2014 r. zagrał w serialu „Czas honoru”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej