RAPORT

Pogarda

Ukraińska tenisistka dziękuje Polakom. „Chce mi się płakać ze wzruszenia”

Podczast turnieju w Rzymie Świątek wygrała z Curenko w dwóch setach (fot. Getty Images)
Podczast turnieju w Rzymie Świątek wygrała z Curenko w dwóch setach (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Ukraińska tenisistka Łesia Curenko udzieliła mocnego wywiadu serwisowi WP SportoweFakty, w którym to opowiedziała m.in. o braku wsparcia władz WTA i podziękowała wszystkim Polakom za pomoc w trakcie wojny.

Djoković na horyzoncie. Hurkacz zacznie z Belgiem

Rozstawiony z numerem 13. Hubert Hurkacz udział w tegorocznej edycji wielkoszlemowego French Open w Paryżu zacznie od meczu z belgijskim tenisistą...

zobacz więcej

Curenko wielokrotnie krytykowała władze WTA w sprawie ich podejścia do rosyjskich zawodników. 


Tenisowe władze nie chcą rozmawiać o wojnie. Gdyby zaczęli, to nie ukryliby, że w turniejach grają tenisiści popierający wojnę. Nie mam już żadnych znajomych z Rosji i Białorusi. Te relacje są skończone. Od początku inwazji wsparła mnie tylko jedna osoba z tych krajów. To było pierwszego dnia wojny. Mówiła, że rozumie, co muszą teraz czuć ludzie w Ukrainie. Ale potem już o tym nie rozmawialiśmy. Zastanawiałam się wtedy, co ja właściwie robię w tenisowym tourze – ujawniła Curenko WP SportoweFakty.


Tenisistka w niedalekiej przeszłości wielokrotnie schodziła z kortu przez ataki paniki. W meczu z Białorusinką Aryną Sabalenką zdarzyło się jej także oddać mecz walkowerem. Curenko twierdziła wtedy, że nie może grać przeciwko Rosjanom i Białorusinom.


To, co Polska robi dla Ukrainy jest nie do opisania. Jak tylko zaczynam o tym mówić, chce mi się płakać ze wzruszenia. Kiedyś miałam w Rosji mnóstwo przyjaciół – przecież ten kraj był nam w jakiś sposób bliski, przynajmniej geograficznie. A oni nagle brutalnie nas napadli, wszystko się skończyło – powiedziała tenisistka.

Pierwsze koty za płoty. Osłabieni Polacy przegrali z reprezentacją Niemiec

Polscy siatkarze przegrali w Katowicach z Niemcami 2:3 (21:25, 26:24, 25:19, 17:25, 13:15) na inaugurację tego sezonu reprezentacyjnego. Rewanż już...

zobacz więcej

Podziękowania dla Świątek


Jedną z najgłośniej mówiących o wojnie na Ukrainie tenisistek jest z pewnością Iga Świątek, która wielokrotnie podkreślała na konferencjach prasowych, że władze WTA nie rozwiązały problemu Rosjan, a jedynie „zamiatają go pod dywan”.


Nie mogę nie wspomnieć o Idze Świątek. W tym momencie z całego światowego topu zawodniczek i zawodników, to Iga działa najskuteczniej. Ona nie tylko gra w tenisa, ale robi wspaniałe rzeczy także poza kortem. Korzysta ze swojej popularności w taki sposób, aby cały świat pamiętał, co się dzieje w Ukrainie – zakończyła Łesia Curenko.


Przypomnijmy, że już wkrótce rozpocznie się wielkoszlemowy French Open. Ukrainka w pierwszej rundzie zmierzy się z Czeszką Barborą Krejcikovą.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej