RAPORT

Pogarda

Zlecił zabójstwo prokuratora, ale nie pójdzie siedzieć. Absurdalny wyrok

Maciej M. ps. Maślak (fot. PAP/Zbigniew Meissner)
Maciej M. ps. Maślak (fot. PAP/Zbigniew Meissner)

Najnowsze

Popularne

Sąd Okręgowy w Katowicach umorzył postępowanie wobec Macieja M., ps. Maślak – uważanego za lidera gangu pseudokibiców Ruchu Chorzów Psycho Fans, oskarżonego o zlecenie zabójstwa prokuratora, zainfekowania jego komputera i spalenia akt sądowych.

Jest wyrok dla członków gangu Psycho Fans. „Maślak” dostał najsurowszą karę

Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał niemal w całości wyrok wobec 15 oskarżonych o udział w gangu pseudokibiców Ruchu Chorzów – Psycho Fans....

zobacz więcej

Był to już drugi wyrok sądu okręgowego w tej sprawie, pierwszy – uniewinniający – został uchylony przez Sąd Apelacyjny w Katowicach.


Jak wyjaśniła przewodnicząca składu orzekającego Joanna Bednarz, sąd był związany wskazaniami SA, który w swoim wyroku uznał, że oskarżonemu powinno się przypisać „usiłowanie sprawstwa polecającego”, jednak oskarżony dobrowolnie odstąpił od realizacji przestępstwa, dlatego sprawa została umorzona.


Wyrok jest nieprawomocny. Prokurator Eryk Stasielak powiedział, że prokuratura na pewno zwróci się o pisemne uzasadnienie orzeczenia i z dużym prawdopodobieństwem złoży apelację.


Prokurator: Prawdopodobnie złożymy apelację


– Sąd przypisał oskarżonemu sprawstwo, czyli potwierdził, że zlecił zabójstwo prokuratora, zlecił zainfekowanie jego komputera treściami pedofilskimi, jak również zlecił spalenie akt w Sądzie Okręgowym w Gliwicach, jednak z uwagi na pewną szczególną konstrukcję prawną sąd stwierdził, że oskarżony M. nie będzie ponosił za to odpowiedzialności karnej – powiedział oskarżyciel. 


Przyznał, że sam długo zastanawiał się nad tą sprawą na etapie formułowania zarzutów i kierowania do sądu aktu oskarżenia i doszedł do innych wniosków niż sąd.


Maciej M. nie został doprowadzony na ogłoszenie wyroku, na publikacji nie było też jego obrońcy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej