RAPORT

Pogarda

Krwiożercze wrony atakują ludzi. Ranny mężczyzna trafił do szpitala

Wrony nie atakują bez powodu (fot. Shutterstock/nadia_if)
Wrony nie atakują bez powodu (fot. Shutterstock/nadia_if)

Najnowsze

Popularne

Budapeszt zmaga się z atakującymi ludzi i psy wronami. To dla tych ptaków czas, kiedy opiekują się młodymi, więc atakują wszystko, co wydaje im się podejrzane. Jak się okazuje, także ludzie nie mogą czuć się bezpiecznie. Po jednym z takich ataków ofiara musiała zostać zabrana do szpitala z krwawiącą głową.

Nauczyli wrony wyrzucać niedopałki papierosów [WIDEO]

Pewna szwedzka firma znalazła oryginalny sposób na usuwanie niedopałków papierosów. Zainstalowała kosz na śmieci, który nagradza wrony orzechem,...

zobacz więcej

Władze XIII dzielnicy węgierskiej stolicy odebrały kilka zgłoszeń o ataku wron. Jedna z ofiar z krwawiącą głową trafiła do szpitala. Urzędnicy musieli rozstawić w kilku miejscach pułapki.


„Wrony są agresywne o tej porze roku, ponieważ chronią swoje młode. Nie tolerują ludzi ani psów w pobliżu swoich gniazd. Nie zbliżaj się do ich miejsc lęgowych” ostrzegły władze dzielnicy.


Jak podaje dziennik „Nepszava”, wrony są agresywne od końca kwietnia do połowy czerwca, gdy bronią swoich piskląt. Rok temu wrona zaatakowała dzieci w jednym z przedszkoli w XV. dzielnicy Budapesztu.


Czytaj także: Skrzydlaci bandyci atakują studentów we Wrocławiu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej