RAPORT

Pogarda

„Badamy nie tylko mamy”. Pierwsza dama apeluje do kobiet

Najnowsze

Popularne

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zachęca kobiety do udziału w ogólnopolskiej akcji „Badamy nie tylko mamy”, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zapobiegania chorobom nowotworowym piersi. Jak podkreśla małżonka prezydenta RP Andrzeja Dudy, wczesne wykrycie nowotworu daje duże szanse na wyzdrowienie.

Nowy lek na agresywnego raka piersi. Eksperci: Wielki przełom

Wyniki badania nad lekiem o nazwie trastuzumab derukstekan wykazały, że zmniejsza on ryzyko zgonu pacjentek z HER2-dodatnim rakiem piersi o 36...

zobacz więcej

26 maja – w Dzień Matki – Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” organizuje ogólnopolską akcję edukacyjną „Badamy nie tylko mamy”. Honorowym patronatem objęła akcję małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

 

Profilaktyka raka piersi

 

W akcji weźmie udział 97 miast w Polsce. W jej ramach przedstawicielki organizacji oraz członkinie klubów amazonek wyjdą na ulice, gdzie będą edukować na temat profilaktyki raka piersi –przekazała prezydencka kancelaria.

 

– Kiedy zdecydowałam się zostać ambasadorką kobiet z rakiem piersi w Polsce, wiedziałam, że będę uczestniczyć w wielu cennych inicjatywach podejmowanych przez środowisko polskich amazonek – powiedziała pierwsza dama w nagraniu opublikowanym w środę na stronie prezydenckiej kancelarii. Dodała, że akcja pod nazwą „Badamy nie tylko mamy” jasno dowodzi, że aktywność i energia amazonek są niespożyte.


 Czytaj także: Nadzieja dla kobiet zagrożonych rakiem piersi. Odkrycie polskich naukowców 


– Za każdym razem jestem pod wrażeniem entuzjazmu, z jakim amazonki podchodzą do wykonywana stawianych sobie zadań. Z tym większym przekonaniem postanowiłam wesprzeć obecną ogólnopolską inicjatywę, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy społecznej na temat przeciwdziałania i zapobiegania chorobom nowotworowym piersi – podkreśliła małżonka prezydenta. 

– Zachęcam gorąco do wzięcia udziału w akcji „Badamy nie tylko mamy” we wszystkich tych miastach, gdzie będzie ona prowadzona. Mają panie możliwość, by przy okazji Dnia Matki skorzystać z fachowej wiedzy, jak przeprowadzić samodzielne badanie piersi, ale też nakłonić swoje babcie, mamy, córki i znajome do poddania się badaniom profilaktycznym – powiedziała Kornhauser-Duda.

Ministerstwo przerwało program badania piersi kobiet? „Kłamliwe informacje”

W miniony weekend opozycja zaatakowała PiS, rozpowszechniając w sieci dwa fake newsy. Pierwszy dotyczył wizyty prezydenta na Jasnej Górze. Drugi...

zobacz więcej

Pierwsza dama wskazywała, że wczesne wykrycie nowotworu daje duże szanse na wyzdrowienie i powrót do normalnego życia. – Pamiętajmy, że rak piersi nie jest wyrokiem – dodała.

 

Walka o zdrowie

 

Jak podkreśliła, Federacja Stowarzyszeń Amazonki istnieje po to, by wspierać psychicznie, motywować do walki o zdrowie i edukować.


– Wyrażam szczere uznanie dla pracy lokalnych organizacji amazonek oraz dla wszystkich tych, którzy z paniami współpracują. Niech służba ta nadal przynosi jak najlepsze efekty i buduje wspólnotę ludzi dzielnych, wrażliwych i solidarnych – powiedziała.

 

– Życzę wytrwałości w pracy, satysfakcji z osiągniętych sukcesów oraz powodzenia w niesieniu pomocy kobietom, które los już zetknął z paniami lub dopiero z nimi zwiąże. Gorąco wszystkich pozdrawiam – podkreśliła Kornhauser-Duda.

 

Zobacz także: Pierwsza dama podziękowała policjantkom


Jak podała KPRP, Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” działa na rzecz kobiet z rakiem piersi już od 30 lat, a jej celem jest przełamywanie tematów tabu w obszarze raka piersi oraz realne wsparcie kobiet w trakcie i po zakończeniu leczenia, a także edukacja Polek w zakresie profilaktyki; ruch amazonek skupiony wokół Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” to 26 tys. kobiet działających w 209 klubach w całej Polsce.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej