RAPORT

Pogarda

Rosjanie zniszczyli tamę w Karliwce. Trzem miejscowościom grozi zalanie

Co najmniej trzy miejscowości są zagrożone zalaniem (fot. Brendan Hoffman/Getty Images)
Co najmniej trzy miejscowości są zagrożone zalaniem (fot. Brendan Hoffman/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Szef regionalnej administracji wojskowej w Doniecku Paweł Kirilenko poinformował, że rosyjski ostrzał zniszczył tamę zbiornika wodnego Karliwka. Co najmniej trzy miejscowości są zagrożone zalaniem.

Ukraiński policjant renegat przygotowywał zamach w elektrociepłowni Kurachów

Były ukraiński policjant został oskarżony o kolaborację z wrogiem oraz przygotowanie do sabotażu w elektrociepłowni Kurachów w obwodzie donieckim....

zobacz więcej


Karliwka jest położona kilkanaście kilometrów na północny zachód od Doniecka, w pobliżu linii rozgraniczenia z samozwańczą, kontrolowaną przez Moskwę Doniecką Republiką Ludową.


Przed tym, że rosyjskie wojska mogą wysadzić w powietrze tamę na zbiorniku wodnym, ukraińskie władze przestrzegały pod koniec kwietnia.


Będzie ewakuacja ludności?


Kirilenko powiedział, że uderzono w jedną z zapór zbiornika wodnego. Obecnie odbywa się posiedzenie komisji złożonej z wszystkich służb, która ma podjąć decyzję o ewakuacji miejscowej ludności.


Zbiornik Karliwka jest źródłem zaopatrzenia w wodę dla wielu pobliskich osiedli. Doniesienia o możliwym zatopieniu kilku miejscowości zamieszkanych przez ponad 10 tysięcy osób pojawiały się we wcześniejszych kremlowskich „przekazach dnia”.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej