RAPORT

Pogarda

Zakończyły się poszukiwania Madeleine McCann

Policjanci z Portugalii, Niemiec i Wielkiej Brytanii zakończyli poszukiwania (fot. Horacio Villalobos/Getty Images)
Policjanci z Portugalii, Niemiec i Wielkiej Brytanii zakończyli poszukiwania (fot. Horacio Villalobos/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Policjanci z Portugalii, Niemiec i Wielkiej Brytanii zakończyli we czwartek wieczorem w regionie Algarve, na południu Portugalii, poszukiwania związane z tajemniczym zaginięciem w 2007 r. brytyjskiej dziewczynki Madeleine (Maddie) McCann – poinformowały lokalne media.

Gorączka portugalskiej nocy. Maddie padła ofiarą pedofila?

Tą sprawą ponownie żyje cały świat. W maju 2007 roku z pokoju hotelowego w Portugalii znika trzyletnia dziewczynka, córka angielskich turystów....

zobacz więcej

Rozpoczęte we wtorek poszukiwania prowadzone były głównie w rejonie tamy wodnej na rzece Arade, gdzie jak zakłada jedna z wersji śledztwa, prawdopodobny porywacz trzyletniej dziewczynki mógł ukryć zwłoki. 

 

Poszukiwania objęły zarówno zbiornik wodny, jak i tereny do niego przylegające. Na części z nich przekopano ziemię. 

 

W trakcie prac poszukiwawczych korzystano m.in. z georadaru, a także z pomocy psów tropiących. 

 

Źródła zbliżone do śledztwa potwierdziły, że celem poszukiwań były zarówno zwłoki zaginionej w Algarve dziewczynki, jak też jej odzież, m.in. piżama. 

Porwanie Maddie McCann. Podejrzany mógł uprowadzić też dwoje innych dzieci

Christian B., podejrzany o porwanie w 2007 roku trzyletniej wówczas Madeleine McCann, może mieć związek z uprowadzeniem dwojga innych dzieci....

zobacz więcej

Według portugalskich mediów trwające trzy dni poszukiwania są efektem współpracy ze służbami Wielkiej Brytanii i Niemiec, które o możliwość porwania Maddie podejrzewają 45-letniego Niemca Christiana Bruecknera. W latach 2000–2017 regularnie bywał on w Algarve. 

 

Obecnie osadzony w niemieckim więzieniu Brueckner dopuścił się w 2005 r. w Algarve gwałtu na 72-letniej turystce z USA. Sprawcę ujęto po długim śledztwie. 

 

Trzyletnia Maddie McCann zniknęła w tajemniczych okolicznościach wieczorem 3 maja 2007 r. z domu letniskowego, w którym wraz z rodziną przebywała na wakacjach przy Praia da Luz, nadmorskiej miejscowości w gminie Lagos w Algarve. W chwili jej zaginięcia rodzice byli z przyjaciółmi na kolacji w położonej nieopodal domu restauracji. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej