RAPORT

Pogarda

Jak Polacy oceniają propozycje PiS dla rodzin, seniorów i kierowców? [SONDAŻ]

Najnowsze

Popularne

Większość ankietowanych z zadowoleniem przyjęła przedstawioną na konwencji programowej PiS propozycję podniesienia świadczenia 500 Plus do 800 Plus oraz propozycje dla seniorów i kierowców – wynika z sondażu pracowni Mands na zlecenie „Wiadomości”.

Skandaliczny tekst o Polsce. Ambasada RP reaguje

Ambasador Polski w Szwajcarii Iwona Kozłowska „reaguje na skandaliczny tekst szwajcarskiego dziennika „NZZ” („Neue Zuercher Zeitung”) o »polskim...

zobacz więcej

Na pytanie, jak oceniasz propozycję 800 Plus, odpowiedzi: „pozytywnie” udzieliło 55 proc. badanych. Przeciwnego zdania było 33 proc., a 12 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.


Kolejną propozycją PiS są bezpłatne leki dla dzieci, młodzieży i seniorów. Pozytywnie ocenia ją 62,9 proc. badanych. Negatywnie do propozycji darmowych leków podchodzi 13,8 proc., a 23,3 proc. nie ma zdania.


„Wiadomości” zapytały także o propozycję darmowych autostrad. Do tej sprawy pozytywnie odniosło się 58 proc. badanych, 14 proc. oceniło ją negatywnie, a 28 proc. nie ma zdania na ten temat.


CZYTAJ TAKŻE: Konwencja programowa PiS. Kaczyński: Musimy zwrócić się do ekspertów – do naroduPrezes PiS Jarosław Kaczyński w połowie maja podczas konwencji programowej partii ogłosił, że od przyszłego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł. Obiecał, że od nowego roku wprowadzone zostaną bezpłatne leki dla osób 65+ oraz dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Zapowiedział też jak najszybsze zniesienie opłat za przejazd dla samochodów osobowych na autostradach państwowych, a w przyszłości także na prywatnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej