RAPORT

Pogarda

Usyk zawalczy w Polsce! Mistrzowski pojedynek we Wrocławiu

Oleksandr Usyk (fot. Getty Images)
Oleksandr Usyk (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Walka Oleksandr Usyk kontra Daniel Dubois o mistrzostwo świata wagi ciężkiej odbędzie się 12 sierpnia we Wrocławiu – poinformował promotor ukraińskiego pięściarza. Stawką będą pasy federacji IBF, WBA i WBO.

Kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pięć konkursów w Polsce

Zakopane, Wisła i Szczyrk znalazły się w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2023/2024. W Polsce odbędzie się w sumie pięć...

zobacz więcej

To druga w historii walka o tytuł królewskiej kategorii w naszym kraju. 10 września 2011 r., również w stolicy Dolnego Śląska, Tomasz Adamek przegrał przez nokaut z ówczesnym czempionem – Witalijem Kliczką.


O tym, że Ołeksadr Usyk miałby zawalczyć w Polsce, mówiło się od kilku tygodni. Zapowiadał to m.in. jeden z czołowych polskich promotorów – Andrzej Wasilewski. W czwartek reprezentujący interesy Ukraińca Aleksander Krasjuk ogłosił, że jego strona wygrała przetarg.


Obóz Usyka zaproponował w przetargu 8 mln dol., a strona Dubois 5,6 mln dol. To oznacza, że Ukraińcy będą mieli możliwość wybrania miejsca pojedynku. – Chcę doprowadzić do tej walki we Wrocławiu 12 sierpnia – powiedział Krasjuk.

Droga do igrzysk w Paryżu. Polacy poznali terminarz

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) podała dokładny terminarz meczów kwalifikacji olimpijskich siatkarzy, które odbędą się w dniach 30...

zobacz więcej

Usyk to złoty medalista igrzysk olimpijskich z Londynu. Na zawodowym ringu stoczył 20 walk, wszystkie wygrał, w tym 13 przez nokaut. Mistrzowskie pasy wagi ciężkiej zdobył 25 września 2021 r., pokonując jednogłośną decyzją sędziów Anthony’ego Joshuę. Z Brytyjczykiem zwyciężył również w rewanżu.


A kiedy starcie z Furym?


Kibice na całym świecie ostrzyli sobie zęby na walkę o unifikację pasów z Tysonem Furym. Obu stronom nie udało się jednak wypracować satysfakcjonujących warunków i przynajmniej na razie nic nie wskazuje na to, by do tego starcia miało dojść.


Czytaj także: Walki dekady nie będzie? „Robiliśmy, co mogliśmy”


Brytyjczyk Daniel Dubois to jedna ze wschodzących gwiazd boksu. Na zawodowym ringu stoczył 19 walk. Przegrał tylko raz – w 2020 r. z rodakiem Joe Joyce’em.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej