RAPORT

Pogarda

Skandaliczny tekst o Polsce. Ambasada RP reaguje

Martin Pollack (fot. arch. PAP/APA)
Martin Pollack (fot. arch. PAP/APA)

Najnowsze

Popularne

Ambasador Polski w Szwajcarii Iwona Kozłowska „reaguje na skandaliczny tekst szwajcarskiego dziennika „NZZ” („Neue Zuercher Zeitung”) o »polskim współudziale w zbrodni Holokaustu«. Mieszkający w Wiedniu autor Martin Pollack jest niestety znany ze stronniczych i antypolskich tekstów” – napisał w czwartek na Twitterze ambasador RP w Berlinie Dariusz Pawłoś.

W środę Ambasada RP w Szwajcarii opublikowała na Twitterze stanowisko ambasador Iwony Kozłowskiej, w którym apeluje ona do autora artykułu w „NZZ” „o więcej rozwagi i powściągliwości w swoich osądach oraz do rezygnacji z agresywnego stosunku do Polski i Polaków”. 

 

„Holokaust jest zbyt bolesnym tematem, by instrumentalizować go w ten sposób. Autor zdaje się zapominać, że w latach 1939–1945 Polska znajdowała się pod brutalną, zbrodniczą okupacją niemiecką, która każdą polską pomoc Żydom karała śmiercią całej rodziny” podkreśliła polska ambasador. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej