RAPORT

Pogarda

Kukiz: Dla mnie frajerem jest każdy, kto zagłosuje na Tuska

Paweł Kukiz (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Paweł Kukiz (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Wszystko na to wskazuje, że wystartujemy z list Zjednoczonej Prawicy – zapewnił lider ugrupowania Kukiz’15 Paweł Kukiz w rozmowie z radiową Trójką. Zaznaczył, że potrzebne są jeszcze finalne rozmowy z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zapytany o lidera PO Donalda Tuska, powiedział, że „frajerem jest każdy, kto niego zagłosuje”.

Paweł Kukiz ma wystartować z list PiS. „Wskazuje jasne strony współpracy”

To już niemal pewne – Paweł Kukiz rusza na wybory razem z Prawem i Sprawiedliwością. Polityk, zapewnia „Super Express”, że jego relacje z PiS...

zobacz więcej

Paweł Kukiz na pytanie o wyborcze plany jego ugrupowanie wyjaśnił, że „jeszcze jedna/dwie bardzo poważne rozmowy z prezesem (Jarosławem Kaczyńskim – red.) muszą się odbyć, zwieńczone podpisaniem porozumienia”; dopiero wtedy będzie mógł potwierdzić w stu procentach wspólny start wyborach.

 

– Warunkiem sine qua non są kolejne postulaty Kukiz ’15 i – jeśli sędziowie pokoju, blokowani niestety przez Suwerenną Polskę, nie będą głosowani w tej kadencji – to wpisanie tych sędziów pokoju do programu PiS w przyszłym (Sejmie – red.) – powiedział.


CZYTAJ TAKŻE: Kukiz o Sikorskim: Jest albo kompletnym durniem, albo sprzedajną szmatąZaznaczył, że w sojuszu z PiS chodzi bardziej o związek programowy, niż o koalicję i raczej nie widzi szans na wspólny klub sejmowy.


Zapytany o krytykę wyrażaną ostatnio przez Donalda Tuska pod jego adresem powiedział, że ważniejsze jest to, że lider PO „potraktował obywateli jak frajerów; dla mnie frajerem jest każdy, kto niego zagłosuje”.

– Tusk bardzo głośno mówił o konieczności zmian ustrojowych, o państwie obywatelskim, z referendami, z ordynacją większościową. (…) Oszukał mnie, jak też Władysław Kosiniak-Kamysz i paru innych polityków po drodze. To są oszuści polityczni – mówił lider Kukiz ’15.


Podkreślił, że Jarosław Kaczyński jest pierwszym politykiem, który dotrzymał względem niego wszystkiego, co obiecał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej