RAPORT

Pogarda

Kalendarz Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pięć konkursów w Polsce

Reprezentanci Polski w skokach narciarskich (fot. Getty Images)
Reprezentanci Polski w skokach narciarskich (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Zakopane, Wisła i Szczyrk znalazły się w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2023/2024. W Polsce odbędzie się w sumie pięć konkursów cyklu. Szczegółowy terminarz opublikowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

Droga do igrzysk w Paryżu. Polacy poznali terminarz

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) podała dokładny terminarz meczów kwalifikacji olimpijskich siatkarzy, które odbędą się w dniach 30...

zobacz więcej

Zmagania rozpoczną się już pod koniec listopada w fińskiej Ruce. Tradycyjnie na przełomie grudnia i stycznia czeka nas Turniej Czterech Skoczni. Zaraz po nim skoczkowie odbędą tournée po naszym kraju.


W dniach 13–14 stycznia będą rywalizowali w Wiśle (w konkursie duetów oraz w konkursie indywidualnym). Trzy dni później przeniosą się do Szczyrku. Zwieńczeniem polskiego turnieju będą konkursy na Wielkiej Krokwi – indywidualny oraz drużynowy.


Tydzień po zawodach w Zakopanem odbędzie się jedyna w tym sezonie impreza rangi mistrzowskiej, czyli mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Tym razem gospodarzem będzie niemiecki Bad Mitterndorf.


Finał Pucharu Świata zaplanowano tradycyjnie w słoweńskiej Planicy. Ostatnie skoki w sezonie 2023/2024 zobaczymy w dniach 23–24 marca.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej