RAPORT

Pogarda

Potężny pożar w centrum Sydney. „Ziemia się zatrzęsła”

Najnowsze

Popularne

Olbrzymi pożar, który spowodował w czwartek zniszczenie siedmiopiętrowego budynku dawnej fabryki kapeluszy w centrum Sydney, został opanowany dzięki skierowaniu do akcji gaśniczej 120 strażaków – poinformowały australijskie służby ratunkowe. Nie są znane przyczyny pojawienia się ognia.

Tragedia w Elektrociepłowni Tychy. Nie żyje 48-latek

48–letni mężczyzna zginął w środę w wypadku w Elektrociepłowni Tychy. Do tragedii doszło podczas prac serwisowych jednej z maszyn – przekazała...

zobacz więcej

Setki osób zebrały się, by obserwować pożar, w wyniku którego część ulic w mieście zostało zablokowanych, a mieszkańcy sąsiednich budynków zostali ewakuowani. 

 

Przedstawiciel służb ratunkowych stanu Nowa Południowa Walia, w którym leży Sydney, Jeremy Fewtrell, przekazał na konferencji prasowej, że całkowite ugaszenie ognia może zająć kilka godzin, jednak pożar jest już opanowany i żaden okoliczny mieszkaniec nie został ranny. 

 

„Ruch kolejowy na stacji znajdującej się w pobliżu dawnej fabryki został zawieszony do odwołania” – poinformował stanowy organ ds. transportu. Pożar na Półwyspie Helskim. Strażaków wzywano dwa razy

Strażacy zostali wezwani do pożaru tego samego obszaru na Helu aż dwa razy. Pierwsza akcja trwała około 14 godzin, druga – ponad cztery....

zobacz więcej

„Uniósł się ogromny słup dymu i cała ściana się zawaliła” – powiedział jeden ze świadków zdarzenia. – „To był najdonośniejszy dźwięk, ziemia się zatrzęsła”. „Płomienie były wielkości tego szpitala” – przekazała inna osoba, wskazując na pobliski budynek. 

 

James Henderson, wnuk R.C. Hendersona, do którego rodziny należała niegdyś zniszczona przez żywioł nieruchomość, powiedział, że pożar to dla niego bolesne wydarzenie. 

 

„Wybudowali ten budynek w 1912 r. i stał tam aż do teraz, więc to jest dość szokujące” – skomentował Henderson w wypowiedzi dla ABC Radio Sydney. 

 

Dawna fabryka przy Randler Street miała zostać przekształcona w hotel. Obecnie ustalane są przyczyny wybuchu pożaru. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej