RAPORT

Pogarda

„Nazwisko Brudzińskiego zapisze się złotymi zgłoskami”. Prezydent Świnoujścia o tunelu [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

W przypadku tunelu to nazwisko zapisze się złotymi zgłoskami. Czy wam się podoba, czy nie, ja tego nie zmienię – mówił prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podczas sesji rady miasta.

Horała: Wybudowalibyśmy tunel pod Świną nawet bez środków z UE

Nieprawdą jest to, co twierdzi Komisja Europejska, że polski rząd nie miał nic wspólnego z budową tunelu pod Świną. Jeżeli tak by było, to dlaczego...

zobacz więcej

Prezydent Świnoujścia (obecnie bezpartyjny, wcześniej członek PZPR i SLD), był pytany przez radnych o „ojców sukcesu tunelu pod Świną” i o to, czy największe zasługi dla tej inwestycji ma PiS, czy też PO.


Żmurkiewicz wskazywał, że tunel powinien „łączyć, nie dzielić”, podkreślił jednak zasługi wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości.


– Gdyby nie Joachim Brudziński, który był ministrem, marszałkiem, posłem, europosłem, to podejrzewam, żebyśmy dalej sobie gadali na tej sali, że trzeba budować tunel – mówił.


W tunelu łączącym wyspy Uznam i Wolin wykonano już pełne oznakowanie poziome. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i testy poszczególnych urządzeń oraz systemów, w tym sieci hydrantowej.

Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk zapowiada, że otwarcie najdłuższej podwodnej przeprawy w Polsce nastąpi w czerwcu. Kilka dni wcześniej rzecznik świnoujskiego ratusza wymieniał jako termin otwarcia tunelu dzień 20 czerwca – ostatni wtorek przed wakacjami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej